Aktualności Produkty Dlaczego Ferrochel Olimp Premium Club   Przejdź do sklepu
wstecz
Chelaferr opakownie

 


Chela-Ferr Med

Żywność specjalnego przeznaczenia medycznego

Żelazo nowej generacji

30 kapsułek

przejdź do sklepuChela-Ferr MED to preparat zawierający żelazo FerrochelTM w postaci chelatu aminokwasowego AlbionTM ( diglicynian żelaza ) wysoko przyswajalną i dobrze tolerowaną postać żelaza.

Żelazo zawarte w preparacie Chela-Ferr MED to:

  • najwyższa biodostępność w odróżnieniu od innych form żelaza
  • bezpieczne działanie
  • chelat aminokwasowy o strukturze potwierdzonej naukowo opatentowaną metodą FT-IR TRAACSTM
  • lepsza tolerancja oraz redukcja efektów ubocznych
  • brak interakcji z witaminami i minerałami, co potwierdzono w wieloletnich badaniach naukowych

Ponadto żelazo FerrochelTM posiada:
certyfikat GRAS (ang. Powszechnie Uznany za Bezpieczny) przyznany przez FDA
pozytywną opinię EFSA (Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności)

Jak działa Chela-Ferr MED?

W swojej zwykłej postaci związki mineralne są trudno wchłaniane w jelitach z powodu swojego ładunku i ograniczonej powierzchni wchłaniania jelitowego, pH, obecności innych składników w jelitach i dostępności innych czynników absorpcyjnych. Organizm łatwiej wchłania małe peptydy białkowe. Nieorganiczne składniki mineralne mogą wiązać się z aminokwasami w organizmie, wykorzystując powinowactwo jelit do wchłaniania białek. Właściwość ta została zastosowana w Chela-FerrTM MED. Żelazo zawarte w tym preparacie występuje w formie związanej z aminokwasem, wskutek czego powstaje identyczny z naturalnym kompleks chelatowy, który może z łatwością przechodzić przez ścianę jelit.

Właściwą absorpcję żelaza z przewodu pokarmowego oraz ściśle kontrolowaną dystrybucję w obrębie organizmu zapewniają utworzone chelaty aminokwasowe tego pierwiastka, charakteryzujące się niezwykle wysoką biodostępnością i całkowitym bezpieczeństwem stosowania.albion logo

Informacja żywieniowa 1 kapsułka 100 g
Wartość energetyczna 1.4 kacl/5.8 kJ 347 kcal/1452 kJ
Białko 0.2 g 42.5 g
Węglowodany 0.2 g 45 g
Tłuszcz 0 g 0.01 g
Żelazo 30 mg(214%*) 7.5g


*%RWS - procent realizacji zalecanego dziennego spożycia.

Składniki: Diglicynian żelaza (chelat aminokwasowy żelaza FerrochelTM TRAACSTM), maltodekstryna – substancja wypełniająca, celuloza mikrokrystaliczna – substancja wypełniająca, stearynian magnezu – substancja przeciwzbrylająca, kapsułka (żelatyna – składnik otoczki, barwnik: dwutlenek tytanu).

Produkt może być stosowany jako źródło żelaza w niedoborach żelaza i/lub anemii dla dzieci powyżej 3 roku życia, młodzieży i osób dorosłych w dawce 1 kapsułkę dziennie. W szczególnych przypadkach lekarz może zalecić inny sposób dawkowania. Preparat należy przyjąć po posiłku połykając kapsułkę i popijając dużą ilością wody . Zawartość kapsułki można dodać do posiłku lub rozpuścić w soku.

Nie należy przekraczać porcji zalecanej do spożycia w ciągu dnia. Zalecany jest zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia.

Preparat przeznaczony: do postępowania dietetycznego ze wskazaniami lekarskimi dotyczącymi stosowania w stanach:

  • zwiększonego zapotrzebowania na żelazo: (np. okres ciąży, obfite krwawienia menstruacyjne, krwiodawstwo, intensywne uprawianie sportów, u dzieci i młodzieży w okresach intensywnego wzrostu),
  • zmniejszonego wchłaniania żelaza (które może wystąpić między innymi w celiakii, przewlekłym zapaleniu trzustki), niedokrwistości z niedoboru żelaza
  • niedoboru żelaza spowodowanego nieprawidłowym żywieniem, stosowaniem niezbilansowanych diet wegetariańskich, w tym diety makrobiotycznej, diet odchudzających,
  • chemioterapii i okresie okołooperacyjnym
  • w przypadku syndromu zmęczonych nóg (RLS)

OLIMP LABORATORIES Sp. z o. o.
Nagawczyna 109c
39-200 DębicaOlimp Premium Club

Zobacz również:


Chelat żelaza AlbionTM

Wysoko przyswajalna i bezpieczna w użyciu, wysokiej jakości forma żelaza.

Wysoko przyswajalna i bezpieczna w użyciu, wysokiej jakości forma żelaza.

zobacz więcej

Aplikacja mobilna

Pobierz aplikacje, zbieraj punkty i nagrody.

Aplikacja umożliwia skanowanie kodów z opakowań, dodawanie punktów do Twojego konta i wymianę ich na nagrody. Cały program Olimp Premium Club pod ręką!

zobacz więcej